IuteCrediti blogi

Esimene läbimurre pangandusturule: IuteCredit ostis tüki Moldova pangast

IuteCrediti tegevjuht Tarmo Sild.Foro: IuteCredit, Jake Farra

Eesti finantstehnoloogia ettevõte IuteCredit ostis esimesed 9,976 protsenti Moldova Energbanki aktsiatest. See on esimene samm eelmisel aastal avalikustatud strateegiast kasvada pangaks. Moldova börsil toimunud tehingu käigus osteti 199 519 aktsiat. Energbank on 25-aastane, Moldova suuruselt kaheksas pank bilansimahuga üle kolme miljardi leu (150 miljonit eurot).

IuteCrediti juhi Tarmo Silla sõnul soovib ettevõte saavutada panga üle kontrolli. “Nagu Moldova ajakirjanduse hästiinformeeritud allikad on juba vihjanud, siis tegelikult oleme me saanud Moldova keskpangalt loa Energbanki kõikide aktsiate ostuks,” rääkis Sild. Ta lisas, et siit edasi on nüüd vaja tööd teha, et soovitud tulemuseni jõuda.

Sild usub, et järgmise kahe aasta jooksul võiks Iute jõuda miljoni kliendini ja miljardi eurose bilansini ning panga omandamine on osa plaanist. “IuteCreditist peab saama fintech vahenditele tuginev mugav ja kiire uue aja pank, raha peab liikuma samas tempos ja lihtsalt kui inimkõne. Samal ajal on meie põhilubadus erakordse kliendikogemuse pakkumine, inimliku suhtlemise säilitamine on väga oluline ajal, mil tehnoloogia tungib järjest peale.”

IuteCredit plaanib pärast panga omandamist muuta kõik pangateenused kättesaadavaks nutitelefonis ning rakendada selleks enda välja arendatud tehnoloogilist baasi.

IuteCredit Moldova tegevjuhi Lilian Guzuni sõnul annab IuteCredit tänu Baltikumi ja Skandinaavia parimatele praktikatele panga digitaliseerimisele hoogu.

IuteCredit kavatseb lähiaastatel laiendada tegevust väljapoole praegust põhiturgu Balkani riikides ja Moldovas ning laiendada teenuste portfelli. “Kui praegu tuleb lõviosa meie tuludest järelmaksudest ja laenudest eraisikutele, siis tulevikus võiksid igasugused makseteenused, teenused klientide raha paigutamiseks ning laenud äriklientidele moodustada vähemalt poole tuludest,” arvas Sild.  

2008. aastal asutatud IuteCredit on Eesti fintech ettevõte. Kontsern pakub järelmakse ja välkarveldusi 100% omanduses olevate tütarettevõtete kaudu. IuteCredit teenindab kliente Moldovas, Albaanias, Põhja-Makedoonias, Bulgaarias ning Bosnias ja Hertsegoviinas.

IuteCredit pakub tagatiseta tarbimislaene tagasimaksetähtajaga 1-48 kuud ning tagatisega autolaene tähtajaga kuni 72 kuud, samuti opereerib nutitelefoniga toimivaid ATM-e. IuteCrediti missioon on luua klientidele oma rahaasjades erakordne kogemus. 

Kommertspank “Energbank” S.A. on Moldova finantsturul tegutsenud 25 aastat. Selle perioodi jooksul on pangast saanud riigi üks parimaid keskmise suurusega finantsasutusi, mille varade kogumaht oli 30.11.2021 seisuga 3 miljardit leid (150 miljonit eurot). Pangavõrk koosneb 45 filiaalist ja esindusest ning pank pakub finantsteenuseid üle riigi nii eraisikutele kui väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele. Pank on kasumlik.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli head ideed raha kasvatamiseks oma postkasti

Saadame sulle e-postiga kolm korda nädalas investeerimisportaali Rikas Geenius olulisemad uudised ja analüüsid.