IuteCrediti blogi

Eestimaine fintech tõi Põhja-Makedoonias turule esimese biolaguneva MasterCardi

IuteCrediti biolagunev mastercard pangakaart.Foto: iuteCredit

Eestis loodud fintech IuteCredit on võtnud oma Põhja-Makedoonia harus üheks tegevuse eesmärgiks keskkonnateadlikkuse. Pühendutakse sellele, kuidas jätta oma finantsteenuste arendamises ja kasutamises võimalikult väike jalajälg. 

Uus IuteCredit Mastercard on Põhja-Makedoonia turul täiesti uus ja ainulaadne maksekaart, sest see on valmistatud biolagunevast materjalist nimega PLA (polüimhape). Materjal saadakse maisitärklise töötlemisel PLA-vaiguks, millest valmistatakse erinevaid tooteid, sh maksekaarte. PLA-kaardid on valmistatud Nebraskas (USA) kasvatatud maisist, mis erineb toidumaisist, seega ei ole toiduallikad ohus. Bioplasti tootmiseks kasutatakse ainult 0,02 protsenti maailma põllumajandusmaast.

IuteCrediti kaasasutaja ja kommertsjuhi Allar Niinepuu sõnul on tulevikus plaanis ka teistes riikides biolagunev MasterCard kasutusele võtta. “See on väike samm, mida saame teha, et enda tegevuse keskkonnamõjusid vähendada. Iute kõige suurem panus keskkonnamõjude vähendamisse on digitaalsete lahenduste juurutamine Balkanimades, mis vähendab oluliselt nii kasutatud paberi hulka kui ka säästab klientide kütusekulu, sest kliendid saavad teha toiminguid oma kodus ega pea sõitma kohale esindustesse,” sõnas Niinepuu. 

Ei tasu unustada, et tavaline plast on tohutu saasteaine ja selle lagunemiseks kulub üle 400 aasta. Praeguseks on maailmas toodetud juba kaheksa miljardit tonni plasti. Seetõttu tuleks selle raskesti laguneva materjali kasutamine lõpetada. 

IuteCredit Macedonia on olnud Mastercardi partner juba neli aastat ning on ainus finantsettevõte riigis ja regioonis, kellel on selle kaardi väljastamise litsents. Igaüks, kes taotleb Põhja-Makedoonias krediiti, võib saada ka maisist valmistatud Mastercardi omanikuks. IuteCredit Mastercardi saab kasutada nagu kõiki teisi maksekaarte nii väljaandmise riigis kui ka välismaal asuvates sularahaautomaatides, müügikohtades ja veebis ostlemiseks. Lisaks on IuteCredit Mastercardi kasutajatel Põhja-Makedoonias võimalus saada mitmeid eeliseid ja osaleda erinevates auhinnamängudes.

IuteCrediti grupp on 2008. aastal asutatud Euroopa juhtiv finantstehnoloogia ettevõte. Kontsern pakub järelmakse ja makseteenuseid 100% tema omanduses olevate tütarettevõtete kaudu. Iute teenindab kliente Moldovas, Albaanias, Põhja-Makedoonias, Bulgaarias ning Bosnias ja Hertsegoviinas kaubamärkide MyIute ja IuteCredit all, samal ajal kasvatab teenuste portfelli, laieneb uutele sihtturgudele ja võtab kasutusele uusi kaubamärke. 

Kontserni põhilised laenutooted on tagatiseta järelmaksud ja laenud keskmise tähtajaga 20 kuud ning tagatisega laenud tähtajaga kuni 72 kuud. Laene antakse veebipoodides, esindustes, koostööpartnerite juures ning veebis ja MyIute mobiiliäpis. Iute makseteenused on riigiti erinevad, mis sõltuvad igas riigis välja antud litsentsidest. Gruppi kuulub ka üks Moldova pank ja üks Albaania makseasutus; grupp haldab oma sularahaautomaatide võrku, millele pääseb ligi MyIute äpiga. 

Grupp finantseerib laenuportfelle omakapitali, Frankfurdi börsi ja Nasdaq Balticu põhinimekirjas olevate tagatud võlakirjade ning hoiustega (pangana antud riigis). IuteCrediti missioon on luua klientidele oma rahaasjades erakordne kogemus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli head ideed raha kasvatamiseks oma postkasti

Saadame sulle e-postiga kolm korda nädalas investeerimisportaali Rikas Geenius olulisemad uudised ja analüüsid.