Eesti fintech maksab investoritele 4,1 miljonit eurot intresse

IuteCredit on eduka töö tulemusena jõudnud miljoni kliendini.Foto: IuteCredit

Esmakordselt oma võlakirjad Eesti jaeinvestoritele kättesaadavaks teinud Eesti finantstehnoloogia ettevõte IuteCredit alustas intresside väljamaksmist. Investorite kontodele laekub lähipäevadel kokku 4,1 miljonit eurot intressi.


Nii Frankfurdi börsil kui ka Nasdaqi Tallinna börsil möödunud sügisel noteeritud võlakirjade kupongimäär on 11 protsenti, mida makstakse välja kaks korda aastas. Möödunud sügisel toimunud emissiooni järel on kätte jõudnud esimene intresside maksmise aeg. Intressimaksed toimuvad kaks korda aastas, 6. aprillil ja 6. oktoobril. Investorite kontodele jõuavad intressimaksed kolme pangapäeva jooksul.


„Iute on kiirelt kasvamas kaasaegseks pangaks, mis põhineb kiiretel ja mugavatel fintech lahendustel. Mul on heameel, et Eesti jaeinvestorid usaldasid meid, et me saame nendega enda edulugu jagada ja et osa intressimaksetest jääb ka Eestisse,” ütles IuteCrediti juht Tarmo Sild.

Ta lsias, et üheksa intressimakset ja võlakirjade lunastamine ootavad veel ees.


IuteCredit pälvis võlakirjaemissiooni eest Saksamaa aasta parima võlakirjaemitendi tiitli. Saksamaa võlakirjaturg on Euroopa Liidu suurim. Emissiooni puhul tunnustati võlakirjade emiteerimist samaaegselt kahel Euroopa Liidu börsil, lisaks institutsioonidele enam kui 3000 jaeinvestori kaasamist ning võlakirjadega kauplemise tulemusi järelturul.


Pakkumise esialgne maht oli 50 miljonit eurot, mis märgiti rohkem kui 35 miljoni euro võrra üle ning pakkumise mahtu suurendati 25 miljoni euro võrra.


2008. aastal asutatud IuteCredit on Eesti fintech ettevõte. Kontsern pakub järelmakse ja välkarveldusi 100% omanduses olevate tütarettevõtete kaudu. IuteCredit teenindab kliente Moldovas, Albaanias, Põhja-Makedoonias, Bulgaarias ning Bosnias ja Hertsegoviinas. Laenuportfelli toodete tagasimaksetähtaeg on 1-48 kuud, ning tagatisega laenude tähtaeg võib olla kuni 72 kuud. Kontsern opereerib nutitelefoniga toimivaid ATM-e. IuteCrediti missioon on luua klientidele oma rahaasjades erakordne kogemus. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli Geeniuse kõige hinnalisemad lood oma postkasti

Saadame sulle e-postiga kaks korda nädalas investeerimisportaali Rikas Geenius olulisemad uudised ja analüüsid.