21 asja, mida tasub reisile kaasa võtta

Nutika reisiselli ABC neljas osa

Reisile minnes tasub enne hoolikalt läbi mõelda, mida kaasa võtta.Foto: Shutterstock

Suvi on puhkuste aeg ja enamasti tähendab see, et inimesed võtavad siis ette reise erinevatesse paikadesse, olgu selleks siis kodumaa või mõni lähem või kaugem välisriik. Nutika reisiselli sarja viiendas osas vaatame üle, mis on need asjad, mida kindlasti kohvrisse kaasa pakkida. 

1. Kõrvatropid ja silmamask

Lennureis on hea võimalus magamiseks, või vähemalt võiks püüda magada. Mõnikord on selleks aga pisut abi vaja. Sel juhul ei tööta miski paremini, kui hea silmamask ja kõrvatropid. Viimased ei kesta üldiselt kaua, sest on elastsed ja venivad välja. Seetõttu on hea, kui sul on üks paar kõrvatroppe tagavaraks olemas.

2. Koopia passist

Passi ei tohi kunagi ära kaotada, eriti välismaal viibides. Kui see aga juhtub, on puhkusest loodetud rõõm rikutud. Selle probleemi ennetamiseks on ainult üks hea võimalus. Esmalt, ära kaota oma passi ära! Kuid kui see siiski juhtub, saad Eesti välisesinduses passi asendamiseks kiiremini jutule, kui sul on olemas fotokoopia oma kehtivast passist ning mõni teine isikut tõendav dokument — ID-kaart või juhiluba. 

3. Reisidokumentide hoidja või mapp

Kuigi tundub ehk ülepaisutatuna või isegi tüütuna, siis tegelikult tasub kõik reisiga seotud paberid ja dokumendid panna ühte kohta, milleks sobib väga hästi mapp. Sellisesse mappi võib kokku panna passid, lennukipiletid, hotellitoa broneeringu, päevakava, rahakoti jaoks liiga suures mõõdus valuuta jne. 

4. (Töötav!) pastakas

Kodus või tööl olles ei mõtle me kunagi selle peale, et pastakas võiks kotis kaasas olla. Reisile võiks aga igaks juhuks paar töötavat pastakat kaasa võtta, sest olenevalt sihtkohast võib tekkida vajadus täita tollipabereid ja muid formulare. Nii ei pea teistelt kirjutusvahendit laenama.

5. Kirjaümbrik

Tavaline kirjaümbrik on väga hea hoidmaks igasuguseid tšekke ja arveid. Vanasti olid hotellitubades kirjade kirjutamiseks-saatmiseks vajalike vahendite hulgas ka kirjaümbrikud, kuid nüüdsel elektroonikaajastul tihti enam mitte. Tšekid tasub aga alati alles hoida, eriti kui kasutad krediitkaarti, et hiljem vajadusel oma oste pangas tõendada.

6. Universaalne adapter

Reisisihtkohas võib juhtuda, et seinakontaktid on teistsugused kui kaasa võetud elektriliste seadmete juhtme otsad. Et siiski oleks võimalik kaasavõetud elektrilisi seadmeid kasutada, soeta endale universaalne adapter. Õnneks ei maksa see liiga palju.

7. Vihmakeep

Imeväikeseks kokkupakitav ja väga praktiline vahend, mis peab vastu ka tugeva tuulega. Keepi kandes on sul käed vabad kõigeks, mida teha tahad, olgu see siis pildistamine, jalgrattaga sõitmine või koti kandmine. 

8. Pudeliavaja

Kuigi pudelite avamiseks on palju erinevaid mooduseid, mis ei nõua avajat, siis selle asemel, et laua serva või ukseliistu abil õllepudelit avada, võib kasutada kaasavõetud avajat. Eriti hea on kaasa haarata selline avaja, millel on küljes ka korgitser, sest siis saab suurema vaevata avada ka veinipudeli. 

9. Taassuletavad kilekotid

Kui lennukisse lähed, pead käsipagasis kaasavõetavad vedelikud eraldi kilekottidesse pakkima. Võta sealtsamast varuks kaasa veel paar kotti. Neid on hea kasutada asjade pakkimiseks, eriti siis, kui pead kotti panema midagi niisket, nagu näiteks ujumisriided.

10. Snäkid

Ärkad lennukis või hotellis öösel üles ja tunned, et oled näljane? Minibaarist aga hullumeelse hinna eest snäkke osta ei taha. Sestap võta kaasa mõned pakid pähkleid või paar energiabatooni. Kesköise näljahäda korral võivad need osutuda elupäästjateks!

11. Valuvaigisti

Liiga palju päikest rannaliival või liiga palju veini õhtusöögil. Mis iganes on peavalu põhjuseks, igal juhul on valu vastik. Eriti veel siis, kui viibid lennukis või öösel hotellitoas ja apteeki pole käeulatuses. Et selliseid olukordi vältida, võta alati kaasa mõni käsimüügis olev valuvaigisti, mida oled varem kasutanud.

12. Ravim kõhulahtisuse vastu

Välisriiki reisides tasub alati võtta kaasa ka kõhuhädade korral aitavad tabletid, sest iial ei tea, millisel hetkel võib kõhupuhitust või kõhulahtisust leevendavaid preparaate vaja minna. Kui sul on oma ravim kaasas, ei pea sa apteegis vaeva nägema, et apteekrilt see kohalikku keelt purssides välja rääkida.

13. Prilliretsept

Kuigi see tundub veider, siis tasub alati igaks juhuks prilliretsept kaasa võtta, sest võib juhtuda, et kaotad prillid ära just reisil olles. Hoia prilliretsepti teiste reisidokumentidega ühes kohas ning saad vajadusel kohalikust prillipoest kiiresti uued muretseda. Või kanna kaasas kahte paari prille.

14. Antibakteriaalsed salvrätikud

Igal pool, kaasa arvatud hotellitubades, pesitseb palju baktereid ning mõned neist on ka nakkavad. Seega on hea niiskete ja antibakteriaalsete salvrätikute abil käsi puhtana hoida. 

15. Reisipakendis hambapasta

Tundub väga veider, aga just hambapasta on asi, mida reisile minnes kõige sagedamini maha unustatakse. Ja miskipärast paljudes hotellides külalisi sellega ei varustata. Ainult käsipagasiga reisides pööra tähelepanu pastatuubi suurusele.

16. Ajakiri või raamat

Juhul kui su nutitelefoi aku tühjaks saab ja seda pole kusagil võimalik laadida, on raamat või ajakiri on väga hea ajaveetmisvahend. See võib olla isegi parem kui Facebook, Twitter või Instagram.

17. Õmblustarvikute komplekt

Kõige lihtsam on see väike komplekt mõnest hotellist kaasa võtta, kuid samas müüvad ka kangapoed väikesi reisikomplekte. Niiti, nõela, mõnda nööpi, haak- või nööpnõela võib vaja minna vägagi ootamatult ning hea, kui need käepärast olemas on.

18. Küünekäärid või -viil

Kergelt kare küüneserv võib väga häirivaks osutuda ja reisirõõmu rikkuda, murdunud küünest rääkimata. Seega on hea alati võtta reisile kaasa küünekäärid või küüneviil.

19. Visiitkaardid

Visiitkaardid tasub alati kaasa võtta ja jaotada need käsi- ja äraantava pagasi vahel. Need aitavad ka juhul, kui pagasiruumi paigutatud kohver kaduma läheb. Lisaks on visiitkaarti hea ulatada uutele reisil saadud tuttavatele, et ka tulevikus ühendust pidada. 

20. Klambrid

Kiirköitvad klambrid on tugevad, neid saab kasutada mitmesuguste asjade kinnitamiseks. Näiteks on need head abilised rullikeeratud (kõrvaklappide) juhtmete ohjamiseks. 

21. Lisapaar kõrvaklappe

Kõrvaklappidel on kalduvus katki minna või ära kaduda. Seega osta varuks paar odavamaid klappe. Kui siis su head kõrvaklapid töötamast lakkavad, saad nad kohe varupaariga asendada. 

Rubriiki toetab 2008. aastal asutatudEesti fintech IuteCredit. Kontsern pakub järelmakse ja välkarveldusi 100% omanduses olevate tütarettevõtete kaudu. IuteCredit teenindab kliente Moldovas, Albaanias, Põhja-Makedoonias, Bulgaarias ning Bosnias ja Hertsegoviinas. Laenuportfelli toodete tagasimaksetähtaeg on 1-48 kuud, ning tagatisega laenude tähtaeg võib olla kuni 72 kuud. Kontsern opereerib nutitelefoniga toimivaid ATM-e. IuteCrediti missioon on luua klientidele oma rahaasjades erakordne kogemus. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli Geeniuse kõige hinnalisemad lood oma postkasti

Saadame sulle e-postiga kaks korda nädalas investeerimisportaali Rikas Geenius olulisemad uudised ja analüüsid.