Baltic Horizoni blogi

Baltic Horizoni Postimaja ja Coca-Cola Plaza hoonete ühendamise projekt sai ehitusloa

Tallinna Linnavalitsus väljastas projektbüroo Innopolis Insenerid ja HG Arhitektuur projektlahenduse alusel Postimaja ja Coca-Cola Plaza hoonete ühendamiseks ehitusloa.

Projektlahenduse järgi kavandab Baltic Horizon Rotermanni kvartalisse uusi kaasaegseid ja jalakäijasõbralikke sissepääse nii vanalinna kui kesklinna suunast, lisaks tekib arendusega ühendatavates hoonetes juurde uusi äri- ja büroopindu. Kahe hoone ühendamine ja arendamine läheb maksma kuni 20 miljonit eurot. Arendusprojekti juhib Paasik OÜ.

Baltic Horizon Fund on Coca Cola Plaza ja Postimaja omanikettevõttena otsinud pikalt lahendust kuidas avada Tallinna tuiksoon ja tihedama liiklusega ristmik paremini Rotermanni kvartalile.

Baltic Horizon Fond fondijuht Tarmo Karotam lisas: “Hea meel on tõdeda, et hoonete arendus edeneb plaanipäraselt ning ilmet hakkab võtma ka uue kaasaegse hübriidkeskuse kontseptsioonlahendus, mis jaekaubanduse sektoris on üheks edu võtmeküsimuseks.”

“Tegemist on kindlasti ühe huvitavaima projektiga, millega oleme tegelenud – hõlmates mitmeid nüansse nagu koha- ja hoonete ajalugu, funktsioonid, seotud sidusrühmad ja tuleviku tehnoloogiad ning trendid,” ütles ta.

“Kindlasti peab tekkima sünergia kogu hoonete vahetusläheduses, mitte ainult hoonete sisus – loome orgaaniliselt kulgevad sissepääsud ja avame uue sisetänavad suunal Hobujaama-vanalinn ning Narva maantee-Rotermann. Samuti räägime kaasa ja panustame naabritega ka Hobujaama väljaku ilme parendamisel. Seega uus hübriidkeskus seob tervikuks hoone ümbruse, sisetänava, kaubanduse/teenused, toitlustuse (sh turg) ja kultuuri, pakkudes inspireerivat miljööd aga ka kiire linnatempo eest hetkelist pelgupaika,” ütles Tarmo Karotam.

Baltic Horizon Fund on registreeritud lepinguline avalik kinnine kinnisvarafond, mida valitseb alternatiivfondivalitseja Northern Horizon Capital AS.

Fond on noteeritud Nasdaq Tallinna ja Nasdaq Stockholmi börsidel. Fondi vara brutoväärtus oli 2019. aasta IV kvartali seisuga 371,7 miljonit eurot ning fond teenis sama aasta kvartalis 5,6 miljonit eurot puhast renditulu.

Innopolis Insenerid OÜ on 2007. aastal asutatud projektbüroo, mis keskendub hoonete projekteerimise täisteenuslahendustele Eestis ja Põhjamaades. Oma rohkem kui tosina tegevusaasta jooksul on ettevõte kasvanud üheks Eesti suurimaks projektbürooks ja heaks partneriks energiatõhusate ning jätkusuutlikke hoonete rajamisel. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.