Ära maga maha! Bitcoin pooldub juba sel nädalavahetusel

Järgmine bitcoin’i halving ehk pooldumine peaks toimuma tänavu 20. aprillil.Foto: Shutterstock

Bitcoin on lähenemas väga oodatud nähtusele, mille keskseks sündmuseks on bitcoin’i halving ehk pooldumine. See on sündmus, mis määratleb põhjalikult pakkumise ja nõudluse dünaamika, vallandades seismilisi laineid kogu krüptouniversumis. 

Järgmine bitcoin’i halving ehk pooldumine peaks toimuma tänavu 20. aprillil. Kuna pooldumine toimub iga 210 000 ploki järel, peaks bitcoin’i järgmine pooldumine toimuma, kui ploki kõrgus jõuab 840 000-ni.

Bitcoin’i pooldumine ehk halving on oluline sündmus, mis toimub ligikaudu iga nelja aasta tagant ja mõjutab kogu bitcoin’i turu dünaamikat. Selle sündmuse käigus vähendatakse bitcoin’i kaevandamise tasu poole võrra, mis tähendab, et uute bitcoin’ide loomine väheneb poole võrra. 

Bitcoin’i protokoll sätestab, et kokku toodetakse maailmas ainult 21 miljonit bitcoin’i. Halving ehk pooldumine on üks viis, kuidas kontrollida bitcoin’i pakkumist ja hoida seda piirangut. Iga halvinguga väheneb bitcoin’i uute ühikute väljaandmise (kaevandamise) kiirus, mis muudab selle raskemini kättesaadavaks ja potentsiaalselt väärtuslikumaks. See võib mõjutada bitcoin’i hindu ja üldist krüptoturgu laiemalt.

Mis juhtub bitcoin’i hinnaga?

Bitcoin’i pooldumist ümbritsevat positiivset meeleolu on ajalooliselt seostatud hindade kõikumisega, kuna mõned investorid ootavad pooldumisjärgset hinnarallit.

Kuigi ajaloolised mustrid näitavad, et bitcoin’i hinnad tõusevad üldiselt pärast halvingut vähemalt poole võrra, tuleb arvestada, et see ei ole garanteeritud ja Binance ei ennusta tulevasi hinnaliikumisi. Hinnasuundumused sõltuvad 2024. aasta bitcoin’i halvingu sündmuse asjaoludest, sealhulgas jätkuvast kasutuselevõtust ja muudest nõudlust mõjutavatest teguritest.

Kaevandamise tasu algas 50 BTC-st ploki kohta, kui bitcoin ilmus 2009. aastal. Sellest ajast on toimunud kolm pooldumist. Esimene bitcoin’i pooldumine toimus 2012. aasta novembris, vähendades kaevandamise tasu 50-lt 25-le BTC-le. Teine pooldumine juulis 2016 vähendas selle 12,5 BTC-ni. Kolmandal pooldumisel mais 2020 vähendati tasu taas poole võrra 6,25 BTC-ni ploki kohta. See on bitcoin’i nappuse ja inflatsiooni kontrolli lahutamatu osa, tagades, et kogupakkumine ei ületa kunagi 21 miljonit, mis on kooskõlas deflatsioonipõhimõtetega.

Esimene halving toimus 2012. aasta 28. novembril ja siis oli bitcoin’i hind ligikaudu 12 dollarit. Kuus kuud hiljem oli hind märkimisväärselt tõusnud, umbes 130 dollarini, mis näitab olulist tõusu.

Teine halving toimus 9. juulil 2016. Bitcoin’i hind oli pooldumise päeval umbes 660 dollarit. 9. jaanuaril 2017 tõusis hind umbes 900 dollarini, mis viitab märkimisväärsele väärtuse kasvule kuue kuu jooksul.

Kolmas halving toimus 11. mail 2020. Bitcoin’i hind oli pooldumise päeval ligikaudu 8600 dollarit ja kuus kuud hiljem tõusis see üle 15 700 dollari.

Siiski peab meeles pidama, et halvingu tagajärjed võivad olla mitmekülgsed. Paljud investorid ja kaevurid võivad oodata hinnatõusu, kuna uute bitcoin’ide vähendatud pakkumine võib suurendada nõudlust. Samas võib halving mõjutada ka kaevurite kasumlikkust, kuna nende teenitud tasud vähenevad poole võrra.

Binance P2P

Binance P2P (peer-to-peer) on lihtsasti kasutatav platvorm, mis võimaldab kauplejatel osta ja müüa krüptovaluutasid otse teistele kasutajatele. Siin antakse võimalus sirvida erinevaid krüptovääringuid, valida soodsaim hind, valida eelistatud makseviis või kauplemispartner. Lisaks pakub Binance tingdeponeerimisteenust, mis lisab täiendava turvakihi igale tehingule.

Binance’i platvormil saab krüptovaluutasid soetada mugavalt ja turvaliselt, kasutades selleks internetipanka, e-rahakotti ning krediit- või deebetkaarti. Krüptovääringuid on võimalik osta otse platvormilt või turult ja teha seda endale sobivas vääringus. Binance toetab peaaegu kõiki enim levinuid valuutasid. Kõige lihtsam viis krüptovääringuid soetada läbi Binance’i keskkonna on teha sissemakse eurodes. Täpsem juhend selleks on siin.

Soeta krüptot ja võida auhindu! 

Selleks, et bitcoin’i soetamine oleks veelgi lihtsam, on Binance toonud välja kolm lihtsat võimalust soetamaks erinevaid krüptovääringuid.

Binance tähistab tänavust bitcoin’i halvingut erinevate sündmustega, alustades erinevate teadmisi suurendavatest väljakutsetest kuni võistlevate kauplemisturniirideni. Auhindade koguväärtus on 500 000 dollarit, seega ei tasu oma võimalust maha magada. 

Kauplemisplatvorm Binance pakub kasutajatele võimalust kaubelda lisaks bitcoin’ile ka teiste krüptovaluutadega. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli Geeniuse kõige hinnalisemad lood oma postkasti

Saadame sulle e-postiga kaks korda nädalas investeerimisportaali Rikas Geenius olulisemad uudised ja analüüsid.